Gabinet Stomatologiczny

"UŚMIECH TO BODAJ NAJKRÓTSZA DROGA DO DRUGIEGO CZŁOWIEKA"-Henry Saka
WYBIELANIE ZĘBÓW


Wybielanie zębów jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej. Ma na celu zmianę koloru zębów pacjenta na kolor bardziej pożądany bez ingerencji mechanicznej i redukcji tkanek zęba.


.
Nic nie zastąpi estetycznego i funkcjonalnego ideału, jaki stanowi nasze naturalne szkliwo. Usuwając szkliwo pod korony czy licówki , pozbywamy się go bezpowrotnie. Prawie zawsze lepiej spróbować wybielić zęby przed przystąpieniem do leczenia protetycznego. Wybielanie okazuje się często alternatywą tego leczenia , dając pełną satysfakcję pacjentowi i lekarzowi i stanowi też rozwiązanie. Jest to w pełni zachowawcze i tańsze. W USA 92 % stomatologów spośród badanych przez Clinical Research Associates stwierdziło, że stosują metodę NOCNEGO WYBIELANIA NAKŁADKOWEGO , jako najbezpieczniejszą ,najmniej obciążoną ryzykiem powikłań i dającą najlepsze efekty.

Przystępując do wybielania zębów należy przyswoić sobie pewne informacje i stosować się do zaleceń :


.
1. Nie jest możliwe dokładne zaplanowanie koloru, jaki uda się uzyskać, gdyż reakcja na środki wybielające jest osobnicza, zależy od struktury szkliwa i szeregu aspektów związanych z dietą i higieną jamy ustnej. Zęby zwykle wybielają się wolniej w części zbliżonej do dziąseł. Naturalny kolor zęba jest również ciemniejszy przy dziąsłach.
2. Przed wybielaniem pacjent powinien mieć wykonaną higienizację-usunięcie kamienia nazębnego i osadów.
3. Tydzień przed zabiegiem powinien stosować pastę znoszącą nadwrażliwość i unikać kwaśnej diety.
4. Do zabiegu wybielania zęby trzeba przygotować, zabezpieczyć wszelkie nieszczelności i ubytki w zębach.Uzupełnienia kompozytowe nie ulegają wybieleniu, będzie konieczna ich wymiana.
5. Kolor po zabiegu stabilizuje sie 2 tygodnie i po tym okresie można przystąpić do ewentualnej wymiany wypełnień czy leczenia zachowawczego i protetycznego.
6. Podczas wybielania obowiązuje "biała dieta" i wykluczenie z diety pokarmów i płynów barwiących.
7. Obowiązuje zakaz palenia papierosów podczas noszenia nakładki.
8. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać ciągły , umiarkowany ból nawet przy jednorazowym, nocnym noszeniu nakładki. Dolegliwości te przemijają.
9. Może pojawić się nadwrażliwość na bodźce termiczne. Dwu/trzydniowa przerwa w wybielaniu spowoduje ustąpienie objawów.
10. Jeżeli dolegliwości będą się utrzymywały ,stomatolog może zalecić egzogenną fluoryzację.
11. W przypadku podrażnienia tkanek miękkich ( widoczne rozjaśnienie dziąsła spowodowane obecnością w nim pęcherzyków tlenu)- należy stosować płukanki zlecone przez stomatologa na chore miejsca.
12. Należy używać tylko środków wybielających rozprowadzanych i nadzorowanych przez lekarza stomatologa.
13. W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy skonsultować się ze stomatologiem.
14. Aby zachować piękny, biały uśmiech, należy regularnie zgłaszać się na badania kontrolne i ewentualne profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia i osadów.

01

Rejestracjaonline

Okno komunikatu
Wrsja testowa. W razie wątpliwości prosimy o kontakt bezpośredni.
02

Naszeprace

Efekty leczenia protetycznego. Pełne zadowolenie pacjenta.
03

Pracownia

Protetyczna

Pracownia współpracu- jąca z nami w zakresie prac protetycznych.